«АҚМОЛА ОБЛЫСЫ БІЛІМ БАСҚАРМАСЫНЫҢ   ЗЕРЕНДІ АУДАНЫ БОЙЫНША БІЛІМ БӨЛІМІ ЗЕРЕНДІ АУЫЛЫНЫҢ  № 1 ЖАЛПЫ ОРТА БІЛІМ БЕРЕТІН МЕКТЕБІ» КОММУНАЛДЫҚ МЕМЛЕКЕТТІК МЕКЕМЕСІ
КОММУНАЛЬНО ГОСУДАРСТВЕННОЕ УЧРЕЖДЕНИЕ «ОБЩЕОБРАЗОВАТЕЛЬНАЯ ШКОЛА №1 СЕЛА ЗЕРЕНДА ОТДЕЛА ОБРАЗОВАНИЯ ПО ЗЕРЕНДИНСКОМУ РАЙОНУ УПРАВЛЕНИЯ ОБРАЗОВАНИЯ АКМОЛИНСКОЙ ОБЛАСТИ»

СоцСети

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Натурал көрсеткішті дәреже және оның қасиеттері

20.12.2019

7.1А Бүтін көрсеткішті дәреже

«№1 Зеренді орта мектебі» КММ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Хасенова Г.Б.

Сынып: 7

Қатысқандар саны: 16

Қатыспағандар саны: -

Сабақ тақырыбы

 

Натурал көрсеткішті дәреже және оның қасиеттері

Оқу мақсаттары

7.1.2.1

натурал көрсеткішті дәреже анықтамасын және оның қасиеттерін білу;

7.1.2.2

санның дәрежесі қандай цифрғааяқталатынын анықтау;

7.1.2.15

натурал көрсеткішті дәреже

Бағалау критерийлері 

  • натурал көрсеткішті дәреженің анықтамасын біледі және қолданады;
  • натурал көрсеткішті дәрежесі бар  өрнектерді дәрежелердің қасиеттерін пайдаланып ықшамдай алады;
  • оң сандарды натурал көрсеткiшті дәрежеге, терiс сандарды жұп және тақ көрсеткiшті дәрежеге  шығару нәтижелерін болжай алады және болжамдарды ережелер түрінде қалыптастыра алады;

Тілдік мақсаттар

Өрнекті ықшамдау, натуарал көрсеткішті дәреже,  коэффициент. Қорытынды жасау.

Салыстыру, түрлендіру, азайту, қосу, көбейту, бөлу

Құндылықтарды дарыту

 

 

Топтық талқылау барысында сөздік қоры дамиды, академиялық шынайылық қалыптасады. Достық, адамгершілік қасиеттері артады.

АКТ қолдану дағдылары

Үйде осы тақырыпқа байланысты деректерді сайттардан іздеп, бес слайдтан тұратын презентация жасауды ұсыну, сандармен мысалдар келтіру.

Бастапқы білім

 

Рационал сандарға амалдар қолдану, санның квадраты, кубы.

Сабақ барысы

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Блум таксоно-миясы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс - әрекеті

Жұмыс түрі

Білу

 

 

 

 

Миға шабуыл.

Квадраттың ауданы және кубтың көлемін есептеу формулларын еске түсіріңіз?

                 ,   

-Оқушыла жеке ойларын айтады.

Топтық жұмыс

Түсіну

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жаңа тақырып

Бірнеше бірдей көбейткіштердің көбейтіндісін қысқаша қалай жазуға болатынын көрсетуге болады. Мысалы:

a∙a∙a=a3b=b7

Оқушыларға өз беттерінше натурал көрсеткішті дәреже қасиеттерін тұжырымдап, қорытынды жасауы үшін негіздері бірдей, ал дәреже көрсеткіштері әртүрлі және негіздері әртүрлі, ал дәреже көрсеткіштері бірдей дәрежелерді көбейтудіжәне бөлуды сонымен қатар дәрежелеудіорындауғаберілген тапсырмалар.

Мысалы:

 

6)

7)

8)

9)

10)

11)

Натурал көрсеткіштік дәреженің қасиеттері

 

Дербес жағдайда:

Сонмен қатар:

 

-Тыңдайды, жаңа тақырыпты талдауға қатысады.

-Түсінбеген жерлерін анықтайды, сұрайды.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-Мысалдарды ауызша талдауға қатысады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-Дәреженің формулаларын бірге талдайды.

-Дәптерлеріне жазады.

Топтық

Жұмыс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Топтық жұмыс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Топтық жұмыс

Жеке жұмыс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қолдану

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Есептер шығару.

1.Көбейтуді дәреже түрінде жазыңдар.

2.Есептеңдер

 

3.Өрнектерді ышамдаңдар

 

4. Бөлшектің мәнін табыңдар.

 

Жұптық жұмысқа арналған тапсырмалар:

  1. кестені толтырыңдар

1

2

3

4

5

Қандай қорытынды жасауға болады?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-Әр оқушы жеке орындайды.

 

-Әр оқушы  өз жұмысын берілген дұрыс жауаптарымен салыстыру арқылы жеке тексереді және өз жұмысына сараптама жасайды.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-Оқушылар бұл тапсырманы жұпта орындайды, бір – біріне көмектеседі.

- Жұптар өз жауаптарын басқа жұптармен ауысып, өзара бағалау

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жеке жұмыс

 

Жеке жұмыс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жұптық жұмыс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Талдау

- Натурал көрсеткіштік дәреженің қасиетін айтыңдар.

-Дәреженің мәні қандай жағдайда оң, қандай жағдайда теріс, қандай жағдайда ноль болады?

 

-Оқушылар сабақ барысында қалыптасқан білімдері негізінде жеке ой қорытындыларын  айтады

Топтық жұмыс

Жинақтау

 

-«Қарлы кесек» ойыны. Оқушылар дәреженің қасиеттеріне қарапайым мысалдар келтіріп, шешуді бір-біріне ұсынады.

-Әр оқушы кезектесіп дәреженің қаситеттеріне мысалдар келтіреді, т.с.с.

Топтық жұмыс

Бағалау

-Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай тақырыптармен байланысты?

-Тапсырмаларды орындау барысында сендер үшін не қиын болды?

-Оқушылар жеке ойларын айтады.

Топтық жұмыс

Сабақтың қорытындысын

-Мұғалім сабақтың қорытындысын жасайды.

-Оқушылар тыңдайды. Сұрақтарға жауап береді.

 

Үй жұмысы

№34, №40, №42

 

-Күнделіктеріне жазады.

Саралауоқушыларға  қалай  көбірек  қолдау  көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

 

 

Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы

 

Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып  іріктеу түрінде болуы мүмкін.

Саралау уақытты ұтымды  пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады.

Қиынырақ есептер беріп, олардың нәтижесімен қорытынды жасату

Жеке тапсырмалар беру арқылы.

 

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттерімен белсенді іс-әрекет түрлері.

 

Просмотров: 713


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст